Rząd Holandii: instruktorzy mogą oferować naukę jazdy za seks

opublikowano: 05-01-2021, 11:51

Oferowanie nauki jazdy autem za seks jest legalne o ile uczący się ma więcej niż 18 lat, brzmi odpowiedź rządu Holandii na pytanie zadane przez jednego z parlamentarzystów, donosi The Telegraph.

Minister transportu Melanie Schultz van Haegen i minister sprawiedliwości Ard van der Steur podkreślili jednocześnie, że nie jest legalne oferowanie seksu w zamian za lekcje nauki jazdy.

Pytanie w tej sprawie zadał Gert-Jan Segers, deputowany Unii Chrześcijańskiej, który zwrócił uwagę na rosnącą ostatnio w Holandii liczbę ogłoszeń z ofertą nauki jazdy autem w zamian za seks. W jego ocenie, powinno być to uznane za nielegalne, bo osoby oferujące seks w takim przypadku nie mają odpowiedniego zezwolenia i nie płacą należnych podatków.

The Telegraph przypomina, że prostytucja jest w Holandii legalna, a osoby świadczące takie usługi są rejestrowane jako samozatrudnieni. Ich działalność może być jawnie reklamowana w prasie i Internecie. Uliczna prostytucja jest dopuszczalna w wyznaczonych rejonach. Domy publiczne są legalne, ale muszą mieć licencję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane