Rząd Kanady pomoże wyjść z biedy 2 mln osób

  • DI
opublikowano: 28-08-2018, 22:00

„Możliwości dla wszystkich — pierwsza kanadyjska strategia redukcji ubóstwa” — tak się nazywa plan walki z ubóstwem ogłoszony przez rząd Kanady.

W ciągu dwóch lat z biedy ma wyjść 2 mln mieszkańców. Celem rządu jest umożliwienie jak największej liczbie niezamożnych Kanadyjczyków osiągnięcie poziomu klasy średniej oraz ochrona tej klasy przed ubożeniem.

Strategia zaprezentowana przez Jean-Yvesa Duclosa, ministra rozwoju społecznego, jest połączeniem funkcjonujących już federalnych programów pomocowych o wartości 22 mld CAD, wydanych i zaplanowanych na lata 2016-19. Chodzi m.in. o wsparcie dla rodziców, dodatki do emerytur, budownictwo mieszkaniowe, wsparcie transportu publicznego czy wczesnej edukacji. Częścią planu są także programy uznawania kwalifikacji z innych krajów czy pożyczki na opłacenie kosztów wymaganych w niektórych przypadkach kanadyjskich egzaminów.

Nowością jest pierwszy w historii Kanady wskaźnik poziomu ubóstwa (Official Poverty Line), określony dla — na początek — 50 regionów. Wskaźnik będzie tworzony na podstawie dóbr i usług niezbędnych do zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak zdrowa żywność, mieszkanie, ubranie i transport. Już do przyszłego roku powyżej poziomu ubóstwa powinno się znaleźć 650 tys. osób, zaś do 2030 r. liczba Kanadyjczyków żyjących w ubóstwie zmniejszyć o połowę.

W lipcu instytut badawczy Angus Reid opublikował badanie na temat biedy. Wynika z niego, że 16 proc. Kanadyjczyków ma stałe problemy finansowe, a 11 proc. mogą one grozić w bliskiej przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy