Rząd Niemiec zwiększy pomoc dla dotkniętych pandemią przedsiębiorstw

  • PAP
opublikowano: 18-09-2020, 14:33

Niemiecki rząd zwiększy i usprawni pomoc finansową dla poszkodowanych przez pandemię koronawirusa małych oraz średnich przedsiębiorstw - poinformowały w piątek we wspólnym komunikacie ministerstwa gospodarki, finansów i spraw wewnętrznych.

Już wcześniej zapowiedziano, że pomoc ta będzie kontynuowana do końca bieżącego roku. W zależności od ponoszonych kosztów stałych, takich jak czynsze, małe i średnie firmy otrzymają w miesiącach od września do grudnia maksymalnie 200 tys. euro. Do tej pory w miesiącach od czerwca do sierpnia zwracano im te koszty do kwoty 150 tys. euro pod warunkiem udowodnienia znacznego spadku obrotów.

"Nie pozostawiamy samym sobie przedsiębiorstw, które z powodu zarządzeń władz bądź też konieczności przestrzegania higieny i dystansu są nadal zamknięte lub mogą pracować tylko z niepełnym wykorzystaniem swego potencjału" - oświadczył cytowany w komunikacie minister gospodarki Peter Altmaier.

Minister finansów Olaf Scholz zapewnił, że rząd czyni wszystko na rzecz wspólnego pomyślnego przejścia przez pandemię i szybkiego odrodzenia gospodarki. Natomiast według ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera składanie wniosków o pomoc finansową stanie się łatwiejsze dzięki pełnemu skomputeryzowaniu tej procedury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane