Czytasz dzięki

Rząd Norwegii pokryje koszty stałe firm osłabionych przez pandemię

opublikowano: 27-03-2020, 09:49

Rząd Norwegii zaproponował w piątek, że będzie pokrywał koszty stałe firm, które najmocniej ucierpiały na skutek pandemii, donosi Reuters.

Rząd jest gotów przeznaczyć na to 10-20 mld NOK miesięcznie. Państwo pokrywałoby koszty takie jak m.in. czynsz, czy ubezpieczenia przez okres dwóch miesięcy. Minister przemysłu Iselin Nyboe powiedziała, że wsparcie zapobiegnie upadkowi firm, które wcześniej dobrze funkcjonowały.

W marcu stopa bezrobocia wzrosła pięciokrotnie i przekracza 10 proc. Jest najwyższa od lat 30. XX wieku. To głównie skutek zwolnień dokonanych przez firmy turystyczne i transportowe.

Wcześniej parlament Norwegii zatwierdził pożyczki, opóźnienia płatności podatków i dodatkowe wydatki budżetu na kwotę do 280 mld NIK, aby złagodzić skutki epidemii w gospodarce. Bank centralny Norwegii dokonał dwukrotnie obniżki stopy procentowej.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane