Rząd Szwajcarii potwierdził, że UBS przejmie Credit Suisse

  • PAP
opublikowano: 19-03-2023, 20:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bank UBS przejmie Credit Suisse, poinformowały w niedzielę wieczorem władze Szwajcarii.

Jose Cendon

"Wraz z przejęciem Credit Suisse przez UBS znaleziono rozwiązanie, aby zabezpieczyć stabilność finansową i chronić szwajcarską gospodarkę w tej wyjątkowej sytuacji" - poinformował szwajcarski bank centralny i przedstawiciele władz.

Szwajcarski bank centralny dostarczy istotną ilość środków finansowych do połączonego banku, poinformowano na konferencji prasowej w stolicy Szwajcarii, Bernie.

Wartość transakcji nie została ujawniona od razu. Wcześniej "Financial Times" podał, że wynosi ona ponad 2 mld dolarów.

“Decydująca akcja”

Credit Suisse poinformował w czwartek nad ranem, że pożyczy do 50 miliardów franków szwajcarskich od Narodowego Banku Szwajcarii w ramach tak zwanej "decydującej akcji", mającej na celu zwiększenie jego płynności. Akcje Credit Suisse straciły w zeszłym tygodniu jedną czwartą wartości.

Problemy Credit Suisse, banku o zasięgu globalnym, pogłębiły perturbacje w światowym sektorze finansowym po niedawnym upadku amerykańskiego Silicon Valley Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane