Rząd Włoch ruszył z realizacją pomysłu „dochodu obywatelskiego”

opublikowano: 05-02-2019, 11:31

Ruszyła strona internetowa, na której Włosi znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej będą mogli ubiegać się o przyznanie „dochodu obywatelskiego”.

Pomysł „dochodu obywatelskiego” był flagową propozycją Ruchu Pięciu Gwiazd, który wchodzi obecnie w skład koalicji rządowej. W poniedziałek ruszyła strona internetowa, gdzie od 6 marca bezrobotni lub biedni Włosi będą mogli składać wnioski o przyznanie nawet 780 EUR miesięcznie. Ci, którzy nie mają dostępu do Internetu, będą mogli składać je na pocztach lub w urzędach.

Rząd Włoch twierdzi, że pomysł „dochodu obywatelskiego” pozwoli na walkę z alarmująco wysokim poziomem ubóstwa w kraju. Projekt jest krytykowany przez włoski biznes. Jego przedstawiciele wskazują, że znaczące podniesienie świadczeń zniechęci szczególnie młodych ludzi do podejmowania pracy.

- Biorąc pod uwagę, że mediana wynagrodzeń osób poniżej 30. roku życia wynosi 830 EUR miesięcznie, oferowania zasiłku 780 EUR miesięcznie może zniechęcać do poszukiwania zatrudnienia – powiedział Pierangelo Albini z Powszechnej Konfederacji Włoskiego Przemysłu.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu