Rząd Włoch ruszył z realizacją pomysłu „dochodu obywatelskiego”

opublikowano: 05-02-2019, 11:31

Ruszyła strona internetowa, na której Włosi znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej będą mogli ubiegać się o przyznanie „dochodu obywatelskiego”.

Pomysł „dochodu obywatelskiego” był flagową propozycją Ruchu Pięciu Gwiazd, który wchodzi obecnie w skład koalicji rządowej. W poniedziałek ruszyła strona internetowa, gdzie od 6 marca bezrobotni lub biedni Włosi będą mogli składać wnioski o przyznanie nawet 780 EUR miesięcznie. Ci, którzy nie mają dostępu do Internetu, będą mogli składać je na pocztach lub w urzędach.

Rząd Włoch twierdzi, że pomysł „dochodu obywatelskiego” pozwoli na walkę z alarmująco wysokim poziomem ubóstwa w kraju. Projekt jest krytykowany przez włoski biznes. Jego przedstawiciele wskazują, że znaczące podniesienie świadczeń zniechęci szczególnie młodych ludzi do podejmowania pracy.

- Biorąc pod uwagę, że mediana wynagrodzeń osób poniżej 30. roku życia wynosi 830 EUR miesięcznie, oferowania zasiłku 780 EUR miesięcznie może zniechęcać do poszukiwania zatrudnienia – powiedział Pierangelo Albini z Powszechnej Konfederacji Włoskiego Przemysłu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu