Rząd zajmie się we wtorek m.in. Centralnym Biurem Antykorupcyjnym

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-01-2006, 12:10

Podczas rozpoczętego we wtorek po godz. 12 posiedzenia rząd ma przyjąć m.in. projekt ustawy o powołaniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przyjęcie tego projektu zapowiedział w sobotnim wystąpieniu w TVP premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Podczas rozpoczętego we wtorek po godz. 12 posiedzenia rząd ma przyjąć m.in. projekt ustawy o powołaniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przyjęcie tego projektu zapowiedział w sobotnim wystąpieniu w TVP premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Szef rządu przyznał wówczas, że "niestety, dziś w Polsce musi istnieć urząd, który będzie walczył z korupcją od najniższego urzędnika, po najwyższe szczeble władzy".

We wtorek rząd ma też m.in. przyjąć autopoprawkę do nowelizacji ustawy o zakładach opieki zdrowotnej. Minister zdrowia Zbigniew Religa mówił w grudniu, że resort zdrowia jest za umorzeniem pożyczek zaciągniętych przez publiczne szpitale i przychodnie z budżetu państwa. Powiedział, że intencją Ministerstwa Zdrowia jest zamiana pożyczek na dotacje i umorzenie ich spłaty.

Ministrowie omówić mają też stanowisko rządu wobec poselskich projektów ustaw o finansowaniu z budżetu państwa Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Zgodnie z wyliczeniami autorów projektów - posłów PO - koszty wprowadzenia proponowanych zapisów to ok. 22 mln zł rocznie.

Projekty ustaw przewidują, że szkoły te mają otrzymywać dotacje i inne środki z budżetu państwa na zasadach określonych dla uczelni publicznych. Założeniem projektowanych ustaw jest wypełnienie umowy międzynarodowej (Konkordatu) między Stolicą Apostolską i Polską oraz umowy między rządem a Konferencją Episkopatu Polski w sprawie statusu prawnego szkół wyższych zakładanych i prowadzonych przez Kościół Katolicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane