Są oznaki interwencji banku centralnego Szwajcarii na rynku walutowym

Marek Druś
opublikowano: 12-08-2019, 17:47

W tygodniu zakończonym 9 sierpnia depozyty na żądanie w banku centralnym Szwajcarii (SNB) wzrosły o 2,77 mld CHF, donosi Reuters.

Wzrost depozytów jest uważany za oznakę interwencji banku centralnego Szwajcarii na rynku walutowym w celu powstrzymania dalszego umocnienia franka.

- Zakładam, że SNB interweniował. To największy wzrost depozytów na żądanie od połowy kwietnia 2017 roku – powiedział Reutersowi Maxime Botteron, analityk szwajcarskiego banku Credit Suisse.

Agencja przypomina, że depozyty na żądanie w SNB wzrosły w tygodniu zakończonym 2 sierpnia o 1,6 mld CHF, a w poprzednim o 1,7 mld CHF. 

W ostatnim czasie frank umacniał się w związku z rosnącym poszukiwaniem przez inwestorów tzw. bezpiecznych przystani. Powodem była eskalacja wojny handlowej USA i Chin, obawa globalnego spowolnienia gospodarczego, brexit bez umowy, a także szereg innych wydarzeń, które zwiększyły awersję inwestorów do ryzyka.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy