Salvini: minister gospodarki straci pracę, jeśli nie zredukuje podatków

  • PAP
opublikowano: 26-07-2019, 09:24

Wicepremier Włoch Matteo Salvini zagroził w piątek, że minister finansów i gospodarki Giovanni Tria może stracić pracę, jeśli nie odważy się zredukować podatków w przyszłym roku. Dzień wcześniej Salvini zapowiedział, że rząd rozważa cięcia na sumę 10 mld euro.

"Jeśli minister gospodarki powie, że nie ma pola manewru, by ciąć podatki i musimy to odłożyć do przyszłego roku, lub jeszcze następnego, to wybór jest taki: albo on, albo ja" - powiedział Salvini w wywiadzie dla rozgłośni Radio24.

Matteo Salvini
Zobacz więcej

Matteo Salvini fot. Bloomberg

Dzień wcześniej wicepremier oznajmił, że rząd rozważa dwie lub trzy ulgi podatkowe dla rodzin. W czwartek wieczorem - jak podaje na swym portalu kanał informacyjny TGcom24 - Salvini zagroził, że jeśli nie będzie redukcji podatków, to jego ugrupowanie Liga nie pozostanie w rządzie.

"To nie jest pora na półśrodki i manewry. Mamy się wszyscy na to zgodzić, bo pozostanie w rządzie, by tracić czas mnie nie interesuje" - powiedział.

"Liga jest w rządzie, by znacząco zredukować podatki, a nie po to, by tracić czas. Jeżeli minister gospodarki ma zamiar wykonywać manewry ekonomiczne jak robot, to nie pozostanie naszym ministrem gospodarki" - dodał Salvini, cytowany przez TGcom24.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy