Samsung bliski podjęcia decyzji ws. lokalizacji fabryki chipów w USA

ARŻ, Reuters
opublikowano: 29-09-2021, 06:34

Koreański gigant technologiczny jest bliski sfinalizowania umowy z hrabstwem Williamson w Teksasie, w którym ma zostać wybudowana fabryka półprzewodników. Wartość inwestycji jest szacowana na ok. 18 mld USD, ustalił Reuters.

Samsung na razie oficjalnie nie ujawnił informacji o wyborze konkretnej lokalizacji i twierdzi, że badanie due diligence nadal jest kontynuowane.

W nowym zakładzie ma powstać ok. 1800 miejsc pracy. Jak twierdzą źródła Reutera, koreański gigant skłania się ku wyborowi oferty hrabstwa Williamson w Teksasie na przedmieściach Austin ze względu na oferowane przez nie ulgi podatkowe oraz stabilny dostęp do wody i energii. Drugi z argumentów jest szczególnie istotny, ponieważ przerwa w dostawach prądu po burzy spowodowała zimą straty wynoszące od 254 do 339 mln USD w innej amerykańskiej fabryce.

Samsung wcześniej zapowiadał, że budowa zakładu ma ruszyć w styczniu, a produkcja w 2024 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane