Samsung stracił od styczniowego szczytu ponad 1/5 swojej wartości

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 06-10-2021, 10:12

Ostatnie miesiące stojące pod znakiem przeceny akcji spółek technologicznych położyły się cieniem również na wycenę walorów koncernu Samsung Electronics. Od styczniowego szczytu wartość południowokoreańskiej spółki zmniejszyła się o 1/5.

Bloomberg

Od początku października cena walorów największego na świecie producenta kości pamięci i jednego z czołowych producentów elektroniki użytkowej zniżkuje o ponad 3 proc. Tymczasem od wspięcia się na szczyt, co miało miejsce 11 stycznia, kurs opadł już 21 proc., zaś zagraniczni inwestorzy pozbyli się akcji przedsiębiorstwa o wartości 15,3 mld USD netto. Obawy związane z wpływem wysokiej inflacji dołożyły się do zaniepokojenia o spowolnienie w dostawach smartfonów, co przeważyło nad nadziejami związanymi z rosnącymi cenami układów pamięci DRAM.

Wielu analityków ocenia korektę na walorach Samsunga za nadmierną i sugeruje opłacalność wejścia w nie. Mediana prognoz zakłada, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy wycena podskoczy o 40 proc.

Atrakcyjność tego papieru podkreśla też ogromna rozbieżność w stosunku do Apple. O ile akcje producenta iPhone’ów, które są na 9-proc. plusie od 11 stycznia, notowane są na poziomie 25-krotności prognozowanych zysków, o tyle w przypadku koreańskiego rywala, ta relacja kształtuje się na poziomie niższym od 11-krotności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane