Saudyjczycy chcą przedłużenia redukcji podaży ropy o 9 miesięcy

opublikowano: 22-11-2017, 14:14
aktualizacja: 22-11-2017, 14:15

Arabia Saudyjska lobbuje za tym, aby w przyszłym tygodniu producenci ropy zdecydowali o przedłużeniu redukcji podaży surowca o dziewięć miesięcy, informuje Reuters powołując się na nieoficjalne źródła.

OPEC, Rosja i dziewięciu innych producentów zdecydowało o redukcji podaży ropy do końca marca 2018 roku o 1,8 mln baryłek dziennie, przypomina agencja. Mają zdecydować, czy przedłużyć to porozumienie, a jeśli tak, o jaki okres.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

Dotychczas redukcja wydobycia i malejące zapasy spowodowały, że ropa zdrożała do prawie 65 USD, najwyższego kursu od dwóch lat. OPEC obawia się jednak, że cena baryłki może spaść znów jeśli nadmiar ropy na rynku utrzyma się i znikną inne stymulatory cen ropy, jak zaognienie sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie.

- Saudyjczycy lobbują aby podjąć decyzję w listopadzie na dziewięć miesięcy – twierdzi informator Reutersa.

Wcześniej prezydent Rosji, Władimir Putin mówił, że jeśli zapadnie decyzja o przedłużeniu redukcji podaży ropy, powinna obejmować okres do końca 2018 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Saudyjczycy chcą przedłużenia redukcji podaży ropy o 9 miesięcy