Sejm: Prawdopodobnie w III debata o obecności wojsk polskich w Iraku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-02-2005, 09:56

Prawdopodobnie w marcu odbędzie się w Sejmie debata w sprawie obecności wojsk polskich w Iraku - poinformował we wtorek marszałek Włodzimierz Cimoszewicz. W związku z tym Sejm nie zajmie się na razie projektem uchwały autorstwa Samoobrony wzywającej do wycofania żołnierzy polskich z Iraku.

Prawdopodobnie w marcu odbędzie się w Sejmie debata w sprawie obecności wojsk polskich w Iraku - poinformował we wtorek marszałek Włodzimierz Cimoszewicz. W związku z tym Sejm nie zajmie się na razie projektem uchwały autorstwa Samoobrony wzywającej do wycofania żołnierzy polskich z Iraku.

    Samoobrona złożyła swój projekt uchwały w marcu 2003 r. We wtorek posłowie mieli w głosowaniu zdecydować, czy Sejm zajmie się nim na obecnym posiedzeniu.

    Cimoszewicz przypomniał, że w Sejmie znajdują się projekty uchwał złożone przez inne kluby w tej samej kwestii dotyczącej obecności polskich żołnierzy w Iraku.

    Poinformował też, że we wtorek rano Konwent Seniorów, po dyskusji, doszedł do wniosku, że "niewątpliwie w najbliższych tygodniach, prawdopodobnie w marcu, po skonsultowaniu tego z rządem, trzeba odbyć debatę w Sejmie na ten temat i wysłuchać informacji rządu w tej sprawie".

    W takiej sytuacji Cimoszewicz spytał szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, czy zgadza się on, by zrezygnować z rozstrzygania, czy projekt uchwały jego klubu ma znaleźć się w porządku obecnego posiedzenia Sejmu.

    Lepper zwrócił uwagę, że projekt uchwały Samoobrony przez dwa lata "leżał w szufladzie marszałka Sejmu". Po zapewnieniu marszałka, że w Sejmie odbędzie się niedługo debata w sprawie obecności polskich wojsk w Iraku - przystał na to, by wstrzymać się z decyzją w sprawie projektu uchwały jego klubu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane