Czytasz dzięki

Skotan: PARP nie zgodził się rozłożyć na raty zwrotu środków

opublikowano: 31-01-2018, 19:35
aktualizacja: 31-01-2018, 19:36

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) odmówiła Skotanowi rozłożenia na raty zwrotu środków z umowy o dofinansowanie projektu.

Chodzi o umowę o dofinansowanie projektu "Wykorzystanie odpadowego wodoru do celów energetycznych". Skotan wystąpił o rozłożenie zwrotu środków na 9 rat w marcu ubiegłego roku. W

- Zarząd Skotan S.A. (...) informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał od  decyzję w sprawie odmowy udzielenia ww. ulgi – głosi wydany w środę komunikat. - W uzasadnieniu do decyzji PARP wskazał, iż udzielenie ulgi w postaci rozłożenia na raty zwrotu środków nie daje w ocenie PARP wystarczającej szansy na terminowe uregulowanie zobowiązania z uwagi na zadłużenie, kondycję finansową i możliwości płatnicze Spółki – dodaje.

Skotan zwraca uwagę, że decyzja PARP nie jest ostateczna i spółka może odwołać się do Ministra Inwestycji i Rozwoju w terminie 14 dni.

- W najbliższym czasie Spółka rozważy złożenie odwołania na przedmiotową decyzję PARP – informuje spółka. 

W lipcu ubiegłego roku Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chorzowie wyegzekwował z rachunków bankowych Skotanu 2,6 mln zł na poczet zobowiązania spółki z tytułu zwrotu środków otrzymanych z PARP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane