Słowaccy przewoźnicy zapowiadają wznowienie protestu, możliwe utrudnienia w Chyżnem

  • PAP
opublikowano: 12-01-2020, 15:14

Słowaccy przewoźnicy zapowiadają, że w niedzielę o godzinie 22.00 wznowią protest. Polega on na blokowaniu głównych dróg przez ciężarówki.

"Przewidując, że, podobnie jak w poprzednich dniach, niemożliwy będzie przejazd przez przejście graniczne w Chyżnem, apelujemy do kierowców ciężarówek o wybór innych tras i przejść" – powiedziała w niedzielę PAP Barbara Szczerba z biura prasowego małopolskiej policji.

Słowaccy kierowcy samochodów ciężarowych w środę rano rozpoczęli protest, bo domagają się zmniejszenia podatku drogowego od pojazdów używanych do komercyjnego transportu towarów. Blokady utrudniały ruch w niektórych miastach Słowacji, w tym w Bratysławie.

Odcinek drogi krajowej nr 7 na granicy polsko-słowackiej w Chyżnem był nieprzejezdny od środy rana, choć protestujący kilka razy na dobę go odblokowywali. W piątek o godzinie 20.00 zawiesili protest na weekend. W niedzielę wieczorem chcą go wznowić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy