Słynny inwestor oczekuje dalszych spadków na rynkach akcji w USA

Bloomberg, MD
opublikowano: 10-06-2022, 15:43
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stanley Druckenmiller, słynny inwestor-miliarder ostrzega, że przecena na amerykańskich rynkach akcji będzie kontynuowana, informuje Bloomberg.

- Moim zdaniem, mamy już szósty miesiąc rynku niedźwiedzia – powiedział Druckenmiller podczas branżowej konferencji. – Możliwe, że zakończył się jego pierwszy etap. Uważam, że jest bardzo prawdopodobne iż potrwa on jeszcze jakiś czas – dodał.

Stanley Druckenmiller, fot. Bloomberg
Stanley Druckenmiller, fot. Bloomberg

Szef Duquesne Family Office uważa, że katalizatorem przeceny jest oczekiwane agresywne zacieśnianie polityki monetarnej przez Fed. Druckenmiller spodziewa się w związku z tym recesji gospodarki USA w przyszłym roku.

Bloomberg przypomina, że rok temu Druckenmiller ostrzegał przed skutkami ultra luźnej polityki monetarnej prowadzonej przez Fed, która jego zdaniem „wywołała manię na wszystkich rynkach”.

- Ten okres był niesamowicie kosztowny, bo mnóstwo aktywów było kupowane w tym czasie, na których wielu ludzi straci olbrzymie pieniądze – wskazuje obecnie inwestor.

Druckenmiller ujawnił, że przez ostatnie 6-8 miesięcy stawiał na spadek cen obligacji i akcji, a kupował kluczowe towary, jak ropa, złoto i miedź. Wskazał, że ponieważ krzywa rentowności obligacji USA jest znacząco poniżej inflacji, nie jest przekonany, czy obligacje będą tak dobrze notowane w okresie pogorszenia sytuacji gospodarczej jak w przeszłości. Dlatego w ostatnim czasie przestał handlować.

- Nie czuję się komfortowo posiadając obligacje, ale jeszcze mniej komfortowo postrzegam grę na ich spadek – powiedział Druckenmiller. – Przeżyłem wystarczającą liczbę rynków niedźwiedzia aby wiedzieć, że kiedy stajesz się agresywny grając na spadek cen, możesz stracić wszystko kiedy dochodzi do rajdów wzrostowych – dodał.

Słynny inwestor zamierza jednak grać na spadek cen akcji jeśli pojawi się okazja. Myśli również o postawieniu na osłabienie dolara w okresie następnych sześciu miesięcy.

- Jeśli przewidujecie „miękkie lądowanie”, to zaprzeczacie wielu dekadom historii – powiedział Druckenmiller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane