Słynny inwestor przekonany o rynku niedźwiedzia na obligacjach

opublikowano: 01-03-2018, 15:09
aktualizacja: 01-03-2018, 15:13

Słynny amerykański inwestor Paul Tudor Jones dołączył do grupy prominentnych postaci z Wall Street, które są przekonane o rynku niedźwiedzia na obligacjach.

Jones oczekuje, że rentowność obligacji 10-letnich USA wzrośnie do 3,75 proc. na koniec roku i określa swoją prognozę mianem „konserwatywnej”. Podobne opinie wygłaszali wcześniej m.in. Bill Gross i Ray Dalio.

Paul Tudor Jones
Zobacz więcej

Paul Tudor Jones fot. Bloomberg

- Kiedy stopy są tak niskie nie można ufać dzisiejszym wycenom aktywów – powiedział Tudor Jones podczas rozmowy z analitykami Goldman Sachs dodając, że „trzymałby się z daleka od obligacji”. - Chcę mieć surowce, twarde aktywa, gotówkę. Nastroje są euforyczne. Ale to nie do utrzymania na dłuższą metę – dodał.

Obligacje miały słaby początek roku, bo poprawiający się stan gospodarek i rosnące obawy wyższej inflacji oznaczają wzrost prawdopodobieństwa podwyżek stóp procentowych.

Rentowność „dziesięciolatek” USA wynosiła w czwartek 2,84 proc. Od początku roku wzrosła o 43 pkt. bazowe.

Bill Gross, były „król obligacji” z PIMCO, mówił o rozpoczętym w styczniu „umiarkowanym rynku niedźwiedzia” na obligacjach. Ray Dalio, szef największego na świecie funduszu hedgingowego ogłosił koniec rynku byka na obligacjach, który trwał przez ostatnie 30 lat.  

Goldman Sachs twierdzi, że prawdziwy rynek niedźwiedzia, na obligacjach nie jest prawdopodobny dopóki nie nastąpi bardziej zsynchronizowane odejście od luźnej polityki monetarnej przez banki centralne rozwiniętych gospodarek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu