Czytasz dzięki

SocGen: złoto pokona amerykańskie akcje podczas rynkowych turbulencji

opublikowano: 06-08-2020, 12:52

Ponowne osłabienie globalnej gospodarki i nowe lockdowny mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa zaszkodzą akcjom, ale będą sprzyjać notowaniom złota, twierdzi Societe Generale.

- Choć korelacja między złotem i akcjami była niemal jednoznacznie dodatnie skorelowana od marcowych minimów rynków ryzykownych aktywów, kolejny atak awersji do ryzyka może spowodować rozejście się kierunku notowań akcji i złota – twierdzą stratedzy SocGen.  

Zobacz więcej

Societe Generale

Reuters/Forum

Gra na spadek cen akcji w USA przy jednoczesnym obstawianiu dalszego wzrostu notowań złota zyskuje coraz większe wsparcie ekspertów. Stratedzy SocGen uważają, że akomodacyjne warunki fiskalne i monetarne będą sprzyjać notowaniom kruszcu nawet jeśli dojdzie do ponownego zamykania części gospodarki. Z drugiej strony notowaniom akcji nie będą sprzyjały spekulacje o możliwości podwyższenia podatku od zysków kapitałowych po ewentualnym zwycięstwie w wyborach prezydenckich przez Joe Bidena.

- Jeśli sytuacja gospodarcza nadal będzie się pogarszać i Fed zostanie zmuszony poważnie rozważyć wprowadzenie ujemnych stóp, będzie to negatywnie wpływać na rynek akcji – głosi raport SocGen. – Rozsądnie jest oczekiwać, że w czasie rosnącej niepewności inwestorzy wykorzystają ewentualne spadki ceny złota do jego kupowania – dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane