Sokołow: Firmy z USA straciły 1,7 mld USD z powodu piractwa w Rosji

(Marek Druś)
23-02-2005, 14:29

Amerykańskie firmy straciły łącznie 1,7 mld USD w 2004 roku z powodu piractwa dóbr intelektualnych w Rosji, poinformował Aleksander Sokołow, minister kultury i informacji Federacji Rosyjskiej. Straty rosyjskiego budżetu z tego samego tytułu oszacował na 3 mld USD.

Amerykańskie firmy straciły łącznie 1,7 mld USD w 2004 roku z powodu piractwa dóbr intelektualnych w Rosji, poinformował Aleksander Sokołow, minister kultury i informacji Federacji Rosyjskiej. Straty rosyjskiego budżetu z tego samego tytułu oszacował na 3 mld USD.

Sokołow poinformował, że przedstawieciele Ministerstwa Kultury weszli do rady, która ma zająć się opracowaniem skutecznej strategii walki z piractwem w Rosji. Podkreślił, że sprawa ta jest istotna z punktu widzenia postrzegania kraju przez zagranicznych partnerów.

Przedstawiciel USA ds. handlu Robert B. Zoellick wskazał na rozwiązanie problemu kradzieży dóbr intelektualnych jako jeden z głównych warunków zakończenia do końca tego roku negocjacji w sprawie wejścia Rosji do Światowej Organizacji Handlu.

MD, Kommiersant

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sokołow: Firmy z USA straciły 1,7 mld USD z powodu piractwa w Rosji