Sollers Consulting i Insicon łączą siły

opublikowano: 17-01-2022, 11:43

Na wspólnej ofercie w pierwszej kolejności skorzystają małe i średnie firmy ubezpieczeniowe. Rozwiązanie przyjęło się na rynkach skandynawskich.

Co dwie głowy to nie jedna – docenia to Sollers Consulting, międzynarodowa firma, specjalizująca się doradztwie operacyjnym i wdrożeniach oprogramowania (od 2000 r. pomaga ona towarzystwom ubezpieczeniowym, bankom oraz firmom leasingowym w transformacji cyfrowej biznesu). Właśnie nawiązała partnerstwo ze szwedzkim dostawcą systemu Insicon. Zyskać na tym mają europejscy ubezpieczyciele – również z Polski. W praktyce chodzi o to, żeby istotnie przyspieszyć transformację cyfrową branży.

Sollers Consulting właśnie rozpoczyna współpracę z firmą Insicon przy projektach wdrożeniowych i rozwoju biznesu wokół i2i. To centralny system ubezpieczeniowy, który poprawia efektywność poprzez m.in. możliwość szybszego reagowania na potrzeby rynku. W pierwszej kolejności ze wspólnej oferty będą mogły skorzystać małe i średnie firmy, które planują inwestycje w produkty inkubatorowe – czyli skracające z roku do miesiąca proces wprowadzenia nowego produktu na rynek.

„Elastyczność systemu i2i sprawia, że ubezpieczyciele szybko zyskują na sprawnym rozwiązaniu w zakresie oferty produktowej. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze w wielu krajach skandynawskich, ale widzimy też znaczące perspektywy jego rozwoju na innych rynkach europejskich – mówi Marcin Pluta, partner zarządzający Sollers Consulting.

Silnie grono:
Silnie grono:
Sollers Consulting, którego partnerem zarządzającym jest Marcin Pluta , współpracuje z ponad 15 dostawcami technologii, w tym Guidewire Software, Fadata, Oracle, AWS, Google Cloud czy Microsoft.  Do tego grona dołącza firma Insicon.
Marek Popowski PHOTO
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane