Spadki na Wall Street

opublikowano: 10-01-2020, 22:06

Tym razem sytuacja na Wall Street odbiegała od przyjętego standardu. Sesja zaczęła się od nowych rekordów, jednak wraz z upływem czasu nastroje ulegały pogorszeniu, a indeksy systematycznie obsuwały się, by znaleźć się ostatecznie w czerwonych regionach.

Szczególnie dotyczyło to rynku największych amerykańskich blue chipów, na którym ich indeks Dow Jones IA tracił najmocniej spośród trzech głównych wskaźników. Zdecydowanie lepiej, choć jedynie do ostatniej fazy sesji  prezentowały się S&P500 i Nasdaq Composite.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Za słabszymi nastrojami stały m.in. gorsze niż oczekiwano dane makro z rynku pracy. Co prawda stopa bezrobocia w grudniu utrzymała się na poziomie 3,5 proc. jednak odczyty dotyczące zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym i pozarolniczym odbiegły od oczekiwań. Do tego wzrost średniej płacy godzinowej okazał się również niższy od zakładanego. Z jednej strony może to sugerować zadyszkę w tym segmencie rynku, który do tej pory był ostoją boomu w gospodarce USA, z drugiej zaś strony może skłonić władze monetarne do większego poluzowania swojej polityki.

Na zamknięciu sesji indeks DJ IA tracił 0,46 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,28 proc. zaś Nasdaq 0,27 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy