Czytasz dzięki

Spokojny początek tygodnia, PLN bez większych zmian

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 07-01-2019, 08:03

Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2914 PLN za euro,  3,7561 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8116 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7867 PLN  w zestawieniu dla funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,815% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny obrotu w nowym tygodniu nie przynoszą większych zmian na wycenie głównych walut. Inwestorzy pozostawali pod wpływem piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Zwyżki USD zostały jednak ograniczone po piątkowych komentarzach szefa FED. Powell podkreślił, iż FED będzie wyczulony na sygnały z gospodarki USA i sama ścieżka monetarna nie jest jeszcze ustalona i zależeć będzie od napływających danych. Na szerokim rynku trwa podtrzymanie lekkiej nerwowości związanej z napięciami handlowymi na linii USA-Chiny, Brexitem czy wreszcie brakiem porozumienia dot. podwyższenia limitu zadłużenia (gov shutdown) w USA. Lokalnie nie dzieje się zbyt dużo – niedawny słabszy PMI został potraktowany jako sygnał alarmowy, jednak inwestorzy zakładają, iż dane z gospodarki realnej będą nieco lepsze. Inflacja za grudzień nie zaskoczyła, a generalnie oczekiwania wobec RPP sygnalizują raczej podtrzymanie stanowiska wait’n’see. Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy podtrzymanie konsolidacji na PLN w oczekiwaniu na rozstrzygnięcia na rynkach globalnych.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji z rynku krajowego. Globalny kalendarz makro zawiera jednak wskazania m.in. dla sektora usług USA (ISM) czy zamówienia na dobra trwałe dla tamtejszej gospodarki.

Z rynkowego punktu EUR/PLN oscyluje blisko okolic 4,28 PLN. Próba odbicia rynków akcyjnych przy relatywnie stabilnym dolarze stoi w sprzeczności z ilością globalnych, istotnych czynników ryzyka, niemniej indeksy strachu się korygują. USD/PLN nieznacznie spada, jednak najpewniej trend ten ulegnie wygaszeniu w okolicach wsparcia na 3,70 PLN.


24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane