Spółce z GPW grozi zapłata 41,9 mln zł z tytułu VAT

opublikowano: 25-03-2019, 15:53

Nad spółką Interma Trade (dawniej: Briju) zawisła groźba uiszczenia 29,1 mln zł  VAT za 2013 r., powiększonego o 12,8 mln zł odsetek.

To pokłosie badania ksiąg podatkowych, przeprowadzonego przez Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zakwestionowano prawidłowość transakcji, dokonanych przez firmę z trzema kontrahentami. 

Podatki, VAT, paragony
Wyświetl galerię [1/2]

Podatki, VAT, paragony fot. ARC

Spółka nie zgadza się z ustaleniami i wniosła zastrzeżenia. Jak zaznaczono, spółka na razie nie otrzymała decyzji, a protokół nie tworzy po stronie zobowiązania podatkowego. Istnieje jednak ryzyko wydania decyzji o zabezpieczeniu na majątku spółki na ewentualne przyszłe zobowiązanie podatkowe. Dlatego zdecydowano się na zawiązanie rezerwy w wysokości 41,9 mln zł, co obciąży wynik za 2018 r. 

"Ponadto Emitent informuje, że spółki z Grupy Kapitałowej: Briju Surowce Briju Secur Sp. z o.o. Sp.K. i Briju Agency Sp. z o.o. w jednostkowych sprawozdaniach finansowych w ciężar wyniku za 2018 r. utworzyły odpisy aktualizujące wartość należności z tytułu umów pożyczek zawartych z Emitentem. Odpisem została objęta wartość należności głównej wraz z odsetkami i w Briju Surowce Briju Secur Sp. z o.o. Sp.K. łączna kwota odpisu wyniosła 10,5 mln zł, a w Briju Agency Sp. z o.o. 17,5 mln zł. Utworzone odpisy aktualizujące wartość należności zostaną wyłączone w ramach konsolidacji sprawozdań finansowych, a zatem nie będą miały wpływu na dane skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej za 2018 rok" - dodano.

Według wstępnych wyników, przychody firmy za 2018 r. wyniosły 77,8 mln zł, zysk brutto ze sprzedaży 40,6 mln zł, a strata netto 43,8 mln zł.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy