Czytasz dzięki

Spółka, w którą zainwestował Buffett, będzie dostarczała akumulatory Fordowi

opublikowano: 01-06-2020, 11:45

Chińskie BYD Co, którego inwestorem jest Warren Buffett, będzie dostawcą akumulatorów do aut elektrycznych Forda, informuje Reuters.

Agencja powołuje się na informację opublikowaną na stronie chińskiego resortu przemysłu i IT. Wynika z niej, że Ford wraz z chińskim Changan Automobile wystąpił do chińskich władz o zgodę na uruchomienie produkcji auta o zasilaniu hybrydowym, w którym mają być stosowane akumulatory dostarczane do BYD. Oznaczałoby to pierwszy kontrakt na dostawę akumulatorów przez tą spółkę dla którejś z głównych globalnych firm motoryzacyjnych.

Reuters przypomina, że Ford zapowiadał w ubiegłym roku wypuszczenie w Chinach ponad 30 nowych lub znacząco przeprojektowanych modeli aut do końca 2021 roku. Ponad jedna trzecia ma mieć napęd elektryczny.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane