Środa w Pulsie: Do września potrwają porządki w Polsacie

opublikowano: 06-03-2001, 20:57

Dopiero we wrześniu, czyli pół roku później niż zakładano, ma się zakończyć porządkowanie Grupy Polsat. Zygmunt Solorz, właściciel holdingu, zdecyduje wówczas, czy wejść w alians z partnerem branżowym, sprzedać akcje inwestorowi finansowemu czy też wprowadzić spółkę na giełdę. Problem jednak w tym, że koniunktura w branży medialnej pogarsza się. Zysk i obroty Polsatu w 2000 r. spadły o około 20 proc.

— Porządkowanie naszych struktur to bardzo skomplikowany proces. Zakładaliśmy, że prace nad wydzieleniem podmiotów finansowych oraz przeniesieniem aktywów firm medialnych do jednej spółki zakończy się w marcu. Cała operacja może jednak potrwać do września — tłumaczy Zygmunt Solorz.

Szerzej o tegorocznych planach szefa i właściciela holdingu - w środowym "Pulsie Biznesu".

Także w środę "PB" pisze m.in. o inwestorach dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego Daewoo, planach rozwiązania sporu między Polmosami a Agorsem oraz o reakcjach na zapowiedzi zmian w zasadach handlu na GPW.

Zapraszamy do lektury!

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Środa w Pulsie: Do września potrwają porządki w Polsacie