Starbucks zamknie amerykańskie kawiarnie 29 maja

opublikowano: 17-04-2018, 20:38

Starbucks zamknie wszystkie, ponad 8 tys. amerykańskich kawiarni, których jest właścicielem popołudniem 29 maja, aby przeszkolić prawie 175 tys. pracowników, jak zapobiegać dyskryminacji rasowej w swoich placówkach.

Firma, która jest operatorem największej sieci kafeterii próbuje w ten sposób złagodzić napięcia do do jakich doszło po aresztowaniu dwóch czarnych mężczyzn w jednej z filadelfijskich kawiarni Starbucks w zeszłym tygodniu. Wywołało to falę oskarżeń firmy o rasowe profilowanie.

Zobacz więcej

Starbucks

Bloomberg

Protestujący wezwali do bojkotu firmy.

Chociaż sprawa nie ogranicza się do Starbucks, jesteśmy zobowiązani do bycia częścią tego rozwiązania - powiedział Kevin Johnson, dyrektor generalny Starbucks, który przeprosił za "naganne" aresztowania obu mężczyzn i wziął na siebie odpowiedzialność za ten incydent.

W Stanach Zjednoczonych około 59 proc. lokali  z sieci Starbucks znajduje się bezpośrednio w rękach spółki. Pozostałe działają na zasadzie licencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu