Stavros: pakiet klimatyczny da Polsce dodatkowy miliard euro

DI
14-10-2008, 13:40

Pakiet klimatyczny proponowany przez Komisję Europejską jest sprawiedliwy, a nakłady poniesione przez Polskę, żeby się do niego dostosować, pozostaną w Polsce - zapewniał w Warszawie Stavros Dimas, komisarz UE ds. środowiska.

Dodatkowo - jak tłumaczy - kraje z poziomem PKB poniżej średniej unijnej uzyskają dodatkowe wsparcie, dzięki czmu Polska zyska miliard euro rocznie.

"Przychody uzyskane z systemu aukcyjnego w Polsce nie opuszczą waszego kraju. Ponadto, kraje z poziomem PKB poniżej średniej unijnej uzyskają dodatkowe wsparcie. Polska zyska miliard euro rocznie" – powiedział komisarz.

Zdaniem S.Dimasa, obecny kryzys finansowy nie powinien opóźnić prac na pakietem energetyczno-klimatycznym w Radzie UE i Parlamencie Europejskim.

"Pakiet klimatyczny ma służyć również rozwiązaniu kryzysu gospodarczego. – podkreślił unijny komisarz

Komisarz Stavros Dimas przyjechał do Polski na nieformalne konsultacje ministrów, poprzedzające Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (tzw. COP14), która odbędzie się w grudniu br. w Poznaniu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Stavros: pakiet klimatyczny da Polsce dodatkowy miliard euro