Czytasz dzięki

Świetny barometr stanu polskiej gospodarki

MICHAŁ KRUPIŃSKI, prezes PZU
opublikowano: 20-03-2017, 22:00

Prestiżowy ranking Giełdowa Spółka Roku od lat stanowi doskonały materiał do analiz dla inwestorów, analityków czy zarządów spółek. Jest także świetnym barometrem stanu polskiej gospodarki.

Tegoroczni laureaci rankingu udowadniają, że nawet w bardzo konkurencyjnym środowisku gospodarczym potrafią sobie znakomicie radzić i utrzymać wysoką pozycję na rynku. O ich triumfie świadczy nie tylko sukces finansowy czy giełdowa stopa zwrotu.

Co znamienne, właśnie laureata w kategorii „Sukces” wyłania się, biorąc pod uwagę jego inicjatywę, umiejętność poszerzania udziału w rynku i zdobywania nowych kontraktów. Słowem spektakularne osiągnięcia, dzięki którym o spółce się mówi. Z pewnością jest wiele przepisów na sukces w biznesie, ale każdy z nich musi zawierać konsekwencję w realizowaniu strategii, innowacyjne produkty i pomysł na to, jak podbić rynki zarówno polskie, jak i zagraniczne. Grupa PZU może w ostatnim czasie mówić o sukcesie. Po raz pierwszy w historii, w 2016 r. PZU przekroczył kwotę 20 mld zł składki przypisanej brutto, jednocześnie zwiększając zysk operacyjny rok do roku i udziały w rynku ubezpieczeń. Kilka miesięcy temu, wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju, PZU podpisał umowę dotyczącą nabycia akcji Pekao SA. Chociaż wciąż nie ma jeszcze wszystkich formalnych pozwoleń, to już bardzo dużo zyskaliśmy na tym posunięciu. Od dnia, w którym ogłosiliśmy wiadomość o transakcji, kurs akcji zarówno PZU, jak i Pekao wyraźnie pnie się w górę. To oczywiście cieszy zarząd, akcjonariuszy i klientów. A najbardziej cieszy fakt, że na przejęciu Pekao skorzysta cała polska gospodarka. Już dziś lojalnie ostrzegam konkurencję, że o palmę pierwszeństwa w kategorii „Sukces” zamierzamy w przyszłym roku ostro powalczyć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICHAŁ KRUPIŃSKI, prezes PZU

Polecane