Swora wstrzymuje działania związane z decyzją o uwolnieniu cen energii

DI, PAP
opublikowano: 14-11-2007, 13:38

Wstrzymanie wszelkich działań związanych z decyzją dotyczącą zwolnienia z obowiązku taryfowania cen energii elektrycznej - to  pierwsza decyzja nowego prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Mariusza Macieja Swory.

Jego zdaniem rynek jest "absolutnie nieprzygotowany" na uwolnienie cen energii elektrycznej i istnieje "olbrzymie ryzyko, że poszkodowanymi byliby najubożsi konsumenci".

"Uważam, że istotą regulacji są działania na rzecz konsumentów. W tym przypadku byłoby odwrotnie" - powiedział Swora w środę na konferencji prasowej.

Poprzedni prezes Urzędu Regulacji Energetyki Adam Szafrański zdecydował, że firmy energetyczne posiadające koncesję na obrót energią są zwolnione z obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf dla energii elektrycznej. Do tej pory za pomocą taryf URE kontrolował, czy ceny energii elektrycznej nie są zbyt wysokie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane