Sygnity, Softiq i pTAG idą łeb w łeb

opublikowano: 22-05-2023, 14:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Z wyników otwarcia ofert w ostatnich przetargach prowadzonych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że każda z trzech firm ma szansę na zlecenie w tym resorcie.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jakie kontrakty mają szansę pozyskać Sygnity, Softiq i pTAG
  • Dlaczego rywalizacja miedzy tymi firmami ma szczególny wymiar

Pierwsze trzy tygodnie maja obfitowały w otwarcia ofert w postępowaniach IT w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS). W poniedziałek przed południem ministerstwo poznało oferty w postępowaniu na usługi dotyczące Centralnej Bazy Danych Cudzoziemców. Najtańsza okazała się oferta Sygnity za 3,34 mln zł. Drugą ofertę złożył Softiq, który wycenił prace na 4,3 mln zł. Budżet zamówienia to 4,54 mln zł.

Softiq to gliwicka spółka IT. Do jej powstania przyczyniła się restrukturyzacja prowadzona przed laty w Sygnity, które historycznie miało bardzo silną pozycję w MRiPS. Softiq, którego trzon tworzą byli doświadczeni menedżerowie warszawskiej firmy, z czasem zaczął skutecznie z nią rywalizować na rynku publicznym.

Gliwicka firma jest obecnie bliska pozyskania kontaktu w MRiPS na usługi dotyczące Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. W ostatni piątek okazało się, że jej oferta o wartości 4,54 mln zł była jedyna w postępowaniu dotyczącego tego systemu. Do rozstrzygnięcia przetargu potrzebna będzie jednak decyzja zamawiającego o zwiększeniu budżetu, który ustalono na 4,08 mln zł.

Blisko zdobycia kontraktu w ministerstwie jest też inna spółka, której trzon stanowią byli pracownicy Sygnity. To wybierający się na giełdę tylnymi drzwiami pTAG. Jego oferta o wartości 2,91 mln zł okazała się niedawno najtańsza na usługi dotyczące Systemu Teleinformatycznego Obsługi Rejestrów. Drugą ofertę złożyło Sygnity. Jej wartość to 3,66 mln zł. Budżet zamówienia oszacowano na 3,34 mln zł.

Skuteczni w przetargach
Skuteczni w przetargach
Softiq, którego twórcą jest Piotr Żurawlow, tylko w tym rok w wyniku wygrania przetargów podpisał kontrakty z PFRON, Telewizja Polską, czy NFZ. Na horyzoncie ma kolejne umowy.
Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane