SZ: Niemcy za zakazem przyjmowania posad w rosyjskich spółkach przez obywateli UE

Jakub Sławiński, SZ, DW
opublikowano: 26-09-2022, 11:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rząd w Berlinie chce by Unia Europejska wprowadziła zakaz obejmowania stanowisk w rosyjskich koncernach i spółkach przez obywateli Wspólnoty – pisze gazeta Sueddeutsche Zeitung.

fot. Stefan Boness/Panos Pictures / Panos Pictures / Forum

Niemiecki rząd jest za tym, by Unia Europejska wprowadziła przepisy zakazujące osobą z Wspólnoty podejmowania pracy na lukratywnych stanowiskach w rosyjskich firmach. Zakaz miałby funkcjonować w ramach kolejnego pakietu sankcji przeciwko Kremlowi, nad którymi aktualnie dyskutują rządu państw UE.

Niemiecki dziennik pisze, że propozycja jest odpowiedzią na przypadek byłego kanclerza - Gerharda Schroedera , który przez lata zasiadał w radzie nadzorczej Nord Stream 1. Do maja tego roku, Schroeder pełnił stanowisko przewodniczącego Rosnieftu. Zrezygnował z tej funkcji dopiero po 3 miesiącach od inwazji Rosji na Ukrainę, po fali krytyki ze strony Europejczyków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane