Szef Deutsche Banku rezygnuje z nadzoru nad bankiem inwestycyjnym

opublikowano: 29-03-2021, 16:59

Dyrektor generalny Christian Sewing przekaże nadzór nad działem bankowości inwestycyjnej członkowi zarządu Deutsche Banku, Fabrizio Campelliemu, pisze Reuters.

Christian Sewing, dyrektor generalny Deutsche Banku
Christian Sewing, dyrektor generalny Deutsche Banku
Liesa Johannssen-Koppitz

Deutsche Bank, jako jeden z nielicznych dużych banków na świecie, powierzył dyrektorowi generalnemu bieżący nadzór nad bankowością inwestycyjną. W większości instytucji finansowych robią to inni członkowie zarządu.

Poniedziałkowa decyzja prawdopodobnie uspokoi organy regulacyjne, które wyrażały obawy, że Christian Sewing odpowiada za zbyt duży obszar działalności banku. Europejski Bank Centralny i niemiecki organ nadzoru finansowego BaFin odmówiły komentarza.

Fabrizio Campelli, który przejmie nadzór nad bankiem inwestycyjnym, dotychczas był członkiem zarządu ds. transformacji Deutsche Banku.

Na początku miesiąca największy niemiecki bank poinformował, że jego przychody z działalności inwestycyjnej w pierwszym kwartale okazały się wyższe od oczekiwań. Ta jednostka była głównym motorem napędowym przychodów już w 2020 roku. Dzięki wzmożonemu zainteresowaniu rynkiem akcji, pożyczkodawca po raz pierwszy od kilku lat osiągnął zysk.

Deutsche Bank ogłosił w poniedziałek również inne zmiany kadrowe. Nowym członkiem zarządu zostanie Rebecca Short, która przejmie obowiązki Fabrizio Campelliego. Z firmą pożegna się dyrektor operacyjny Frank Kuhnke, a dyrektor ds. ryzyka Stuart Lewis w przyszłym roku przejdzie na emeryturę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane