Czytasz dzięki

Szef Fed w Minneapolis apeluje o zamknięcie gospodarki USA na sześć tygodni

opublikowano: 10-08-2020, 08:14

Neel Kashkari, szef Fed w Minneapolis ostrzegł, że bez przejęcia kontroli nad pandemią koronawirusa reszta 2020 roku może być w USA dużo gorsza niż dotychczas, pisze Fox Business.

Kashkari uważa, że do przejęcia kontroli nad pandemią niezbędne jest zamknięcie gospodarki USA na okres do sześciu tygodni.

Neel Kashkari
Zobacz więcej

Neel Kashkari fot. Bloomberg

- Następne sześć tygodni może pokazać, że wszystko czego doświadczyliśmy dotychczas, było tylko rozgrzewką przed większą katastrofą – napisał szef Fed w Minneapolis w artykule w The New York Times. – Po otwarciu wielu szkół, sklepów i biznesów oraz rozpoczęciu sezonu grzewczego liczba nowych przypadków zakażeń będzie rosła bardzo szybko – dodał.

Kashkari już wcześniej wzywał do zamknięcia gospodarki USA w celu przejęcia kontroli nad pandemią. Prezydent Donald Trump, proszony o odniesienie się do apelu szefa Fed w Minneapolis powiedział, że w USA nie będzie kolejnego zamknięcia gospodarki.
Kashkari wezwał także władze do kolejnych działań wspierających wychodzenie gospodarki z kryzysu.

- Kongres powinien być zdecydowany jeśli chodzi o wspieranie ludzi, którzy stracili pracę z powodu Covid-19. To nie tylko właściwe, ale także żywotnie ważne dla odbudowy gospodarki – podkreślił. – Jeśli ludzie nie mogą płacić swoich rachunków znajdzie to odbicie w gospodarce i dodatkowo pogorszy jej stan, zwiększając liczbę bankructw i spowalniając wychodzenie z kryzysu – dodał.

W USA jest już ponad 5 mln osób zakażonych koronawirusem. Zmarło ponad 161 tys. Eksperci alarmują, że kontynuacja dotychczasowego trendu oznacza iż liczba zgonów może sięgnąć do grudnia prawie 300 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane