Szefowie rządów Polski i Niemiec o rosyjsko-niemieckim gazociągu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-12-2005, 20:04

Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała w piątek, że z polskim premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem rozmawiała także o "trudnych problemach" w stosunkach polsko-niemieckich, w tym o projekcie rosyjsko-niemieckiego gazociągu po dnie Bałtyku.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała w piątek, że z polskim premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem rozmawiała także o "trudnych problemach" w stosunkach polsko-niemieckich, w tym o projekcie rosyjsko-niemieckiego gazociągu po dnie Bałtyku.

    "To problem, który musi być otwarty dla wszystkich zainteresowanych" - powiedziała niemiecka kanclerz. Dodała, że "krok po kroku musimy ten trudny problem rozwiązać".

    Angela Merkel zadeklarowała, że Niemcy chcą rozwijać współpracę z Polską na zasadzie zaufania. Jak dodała, z jej rozmów z polskim premierem wynika, że po stronie polskiej jest gotowość, by rozmawiać "o trudnych problemach", dlatego - zapowiedziała - rozpocznie swą działalność polsko-niemiecka grupa robocza, "by przeanalizować sytuację".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Szefowie rządów Polski i Niemiec o rosyjsko-niemieckim gazociągu