Szejnfeld: W przyszłym roku będzie łatwiej założyć firmę

IAR
21-11-2008, 07:35

Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej", że od 1 kwietnia przyszłego nie trzeba będzie rejestrować firmy. Wystarczy tylko zgłosić prowadzenie działalności gospodarczej w urzędzie właściwym dla jej siedziby.

Zgłoszenie prowadzenia działalności będzie polegało na złożeniu wypełnionego formularza, natomiast pozostałe formalności dopełnią za przedsiębiorcę pracownicy urzędu. Przedsiębiorca po pewnym czasie dostanie zawiadomienie, że został zarejestrowany, natomiast do tego momentu może już prowadzić działalność. Ministerstwo gospodarki myśli też o rozwiązaniach umożliwiających zakładanie firm przez internet. Adam Szejnfeld mówi też, że organy kontrolne będą musiały zawiadomić przedsiębiorcę o planowanej kontroli z 7-dniowym wyprzedzeniem. Przedmiotem kontroli ma być tylko sprawdzenie, czy działalność przedsiębiorcy jest zgodna z prawem. Kontrolowany będzie miał możliwość zgłoszenia sprzeciwu wobec inspekcji i wstrzymania w ten sposób kontroli - czytamy w "Gazecie Prawnej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Szejnfeld: W przyszłym roku będzie łatwiej założyć firmę