Sześciu Polaków zagra o tytuł mistrza świata w golfie

Bogdan Tychowski
06-09-2001, 00:00

Sześciu Polaków zagra o tytuł mistrza świata w golfie

Handicapowe mistrzostwa Polski w golfie, zorganizowane na polu golfowym w Binowie koło Szczecina zakończyły się pełnym sukcesem polskiego zawodnika, Jakuba Budaja — wschodzącej gwiazdy tej dyscypliny sportu. Wygrał on z Amerykaninem z polskim paszportem — Billem Careyem, niepokonanym od pięciu lat zwycięzcą w zawodach rangi mistrzowskiej.

W tegorocznych mistrzostwach wystartowało ponad 120 golfistów z całego kraju. Już od pierwszego dnia zacięta rywalizacja w najbardziej prestiżowej kategorii handicap 0-5, toczyła się między Jakubem Budajem, członkiem Amber Baltic Golf Club w Międzyzdrojach i Amerykaninem Billem Careyem. Pojedynek młodości z doświadczeniem zakończył się pełnym sukcesem golfisty z Międzyzdrojów.

Skuteczny finisz pozwolił Polakowi na odniesienie zwycięstwa. W ostatniej bowiem serii Jakub Budaj przeszedł 18-dołkowe pole w 68 uderzeniach, natomiast Bill Carey potrzebował aż 73.

W nagrodę Jakub Budaj pojedzie na mistrzostwa świata, które odbędą się w końcu listopada na Dominikanie. Na egzotycznych polach zobaczymy także Michała Poniża, Krzysztofa Woźniaka, Triinu Tombaka, Michała Dąbrowskiego i Marka Górę, którzy wygrali swoje handicapy.

— Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy rywalizacja w najwyższej kategorii miedzy Polakiem i Amerykaninem. Mam nadzieję, że Jakub oraz pozostała piątka nawiąże do srebrnych i brązowych medali zdobytych przez naszych golfistów na ubiegłorocznych mistrzostwach świata — stwierdził Sławomir Piński, dyrektor Binowo Park Golf Club.

Swojego zadowolenia z postawy polskich zawodników nie ukrywał też Andrzej Person, prezes Polskiego Związku Golfa.

— Golf ma coraz więcej zwolenników na całym świecie. W telewizji ogląda go 120 milionów kibiców, więcej niż zmagania koszykarzy NBA. Po drugie, z uwagi na ogromną popularność, ta dyscyplina sportu znajdzie się niebawem w programie igrzysk olimpijskich — powiedział Andrzej Person, prezes PZG.

Puchar dla najlepszego golfisty biznesmena, ufundowany przez redakcję „Pulsu Biznesu”, który sprawował patronat medialny nad imprezą, otrzymał Jacek Latos.

Dopisała frekwencja i wspaniała słoneczna pogoda, a także miła niespodzianka dla samych zawodników. Graczom towarzyszył Przemysław Wawrzyniak, który grając na kobzie, przypomniał wszystkim szkocki rodowód golfa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sześciu Polaków zagra o tytuł mistrza świata w golfie