Tajlandia blisko regulacji rynku kryptowalut

opublikowano: 30-03-2018, 15:29
aktualizacja: 30-03-2018, 15:29

Tajlandia wdroży od kwietnia zasady i regulacje dotyczące kryptowalut i pierwotnych ofert wirtualnych monet (ICO), w celu wzmocnienia ochrony inwestorów, poinformowała tamtejsza Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Regulacje zostaną wprowadzone w życie za około trzy tygodnie, a Tajlandia będzie w stanie stosunkowo szybko zwiększyć kwestię ściślejszego nadzoru, częściowo dlatego, że u władzy jest administracja wojskowa - powiedział Rapee Sucharitakul, sekretarz generalny Komisji.

Podkreślił, że „…to bardzo wyspecjalizowany rynek i nie jest dla zwykłych ludzi".

Kryptogospodarka obecnie działa w legalnie w szarej strefie w Tajlandii, podczas gdy azjatyccy sąsiedzi, tacy jak Chiny i Indonezja, przyjęli dużo ostrzejsze przepisy.

Nowe regulacje będą nakładać wymogi dotyczące ujawnień i ostrzeżeń, ale regulator nie chce doprowadzić do sytuacji by pierwotne oferty wirtualnych walut zeszły „pod ziemię” lub przeniesione zostały za granicę. Oczekuje się również, że przepisy prawne jasno określą obowiązujące przepisy podatkowe.

W 2017 r. 46 proc. startupów tokenów albo upadło po przeprowadzeniu ICO, albo nie było w stanie sfinansować operacji, wynika z badań Bitcoin.com, opartych na statystykach zebranych przez TokenData. W tym roku zaś już 50 z 340 ukończonych ICO nie powiodło się.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu