Tanie przeloty lotnicze między Norwegią a Polską

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-02-2005, 08:55

Norweskie linie lotnicze Norwegian, które poinformowały przed tygodniem, że 14 kwietnia rozpoczną loty między Oslo a Krakowem, w sobotę rozpoczęły sprzedaż biletów także na bezpośrednie loty z Oslo do Warszawy, chcąc wykorzystać rosnącą liczbę Polaków, pracujących w Norwegii.

 Norweskie linie lotnicze Norwegian, które poinformowały przed tygodniem, że 14 kwietnia rozpoczną loty między Oslo a Krakowem, w sobotę rozpoczęły sprzedaż biletów także na bezpośrednie loty z Oslo do Warszawy, chcąc wykorzystać rosnącą liczbę Polaków, pracujących w Norwegii.

    W sobotę w największych norweskich gazetach ukazały się duże ogłoszenia o lotach na trasie Oslo - Warszawa, trzy razy w tygodniu od 15 kwietnia, w poniedziałki, środy i piątki. Do Krakowa loty będą się odbywać w czwartki i niedziele. Cena została skalkulowana na 397 norweskich koron (192 złote) w jedną stronę i zawiera opłaty lotniskowe.

    "Zauważyliśmy szybko rosnące zatrudnianie Polaków i chcemy wyjść z ofertą dla tych klientów. Kraków z kolei jest interesującym kierunkiem dla norweskich turystów. Interesują nas również klienci biznesowi, ponieważ liczba norweskich firm działających w Polsce rośnie" - powiedziała rzeczniczka Norwegian Anne Grete Ellingsen norweskiemu dziennikowi finansowemu "Dagens Naeringsliv".

  Rzeczniczka dodała, że połączenie lotnicze przy tak atrakcyjnej cenie będzie konkurencyjne dla dwudniowej podróży z Warszawy do Oslo autobusem.

    "Ruch pasażerski między Polską a Norwegią z pewnością będzie szybko rósł. Dlatego zdecydowaliśmy się od razu na dwa połączenia" - powiedziała Ellingsen.

    Norwegian rozpoczął działalność jesienią 2002 na liniach krajowych w Norwegii. Obecnie firma zatrudnia 450 osób i dysponuje 12 Boeingami 737-300. Norwegian nie jest typową tanią linią lotniczą, ponieważ podaje swoje ceny brutto oraz korzysta z głównego lotniska w Oslo - Gardermoen.  Przewoźnik ten lata z Oslo do czterech miast w Norwegii oraz 14 miast w Europie. W grudniu 2003 roku firma została zarejestrowana na giełdzie w Oslo.

    60 procent biletów Norwegian sprzedaje w internecie, a pozostałe - poprzez mniejsze biura turystyczne. Bilety tej linii można również kupić rezerwując je SMS-em oraz w norweskich kioskach w całym kraju, tak samo jak bilety komunikacji miejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane