Telekomy znów cieszą się dużym popytem

Marek Druś
16-05-2002, 00:00

Większość europejskich giełd zakończyła wtorkowe sesje wzrostami. Słabe rozpoczęcie notowań na giełdach w USA popsuło nastroje na giełdzie we Frankfurcie, która kończy sesję najpóźniej w Europie.

Największym popytem cieszyły się akcje telekomów. O 8 proc. zdrożały akcje France Telecom. Popyt wywołała wypowiedź prezesa dla „Le Figaro”, w której stwierdził, że nie będzie ona emitowała nowych akcji w celu pozyskania środków na zmniejszenie długów. Zdrożały akcje Orange, operatora komórkowego należącego do France Telekom, oraz hiszpańskiej Telefoniki. Na giełdzie frankfurckiej największy wzrost wśród blue chipów z indeksu DAX notowały papiery Deutsche Telekom. Według niemieckiej prasy spółka zaoferowała Microsoftowi udziały warte 4 mld USD w internetowej T-Online.

Drożeją akcje Vivendi Universal, co wiąże się ze sprzedażą przez Deutsche Bank należących do spółki 13 proc. udziałów telewizji BSkyB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Telekomy znów cieszą się dużym popytem