Tencent Music chce wejść na nowojorską giełdę

opublikowano: 19-09-2018, 11:10

Spółka zależna chińskiego giganta technologicznego Tencent Holdings złożyła dwa tygodnie temu poufne oświadczenie w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odnośnie chęci wejścia do notowań na nowojorskiej giełdzie, ujawniły źródła agencji Reuters.

Byłaby to jedna z największych ofert w Nowym Jorku przeprowadzona przez chińską firmę w tym roku.

Tencent
Zobacz więcej

Tencent fot. Bloomberg

Tencent Music starał się wcześniej zebrać do 4 mld USD co sprawia, że był to największy chiński podmiot w Stanach Zjednoczonych do tej pory w 2018 r., wyprzedzając firmę streamingową iQiyi  z ofertą IPO o wartości 2,42 mld USD z marca.

Firma starała się pozyskać środki w wysokości pozwalającej na jej wycenę na poziomie około 25 mld USD. Źródła nie ujawniły, czy obecna umowa dotyczy niższej wyceny czy mniejszej liczby akcji do sprzedaży.

Tencent Music zarządza dostawcami usług muzycznych QQ Music, KuGou i Kuwo, kontrolując trzy czwarte dynamicznie rozwijającego się rynku streamingu muzyki w Chinach.

Użytkownicy mogą słuchać zarówno chińskich jak i międzynarodowych artystów, takich jak Justin Bieber, Ed Sheeran czy Bruno Mars.

Według źródeł, wniosek został złożony do SEC 7 września.

Szybki wzrost usług strumieniowego przesyłania muzyki w ostatnich latach doprowadził do ożywienia światowego przemysłu muzycznego, który – według raportu IFPI - odnotował trzeci rok wzrostu przychodów w 2017 r.

W grudniu zeszłego roku Tencent i Spotify zgodziły się na zamianę akcji, po której Tencent posiada  7,5 proc. udziałów w Spotify, wliczając w to akcje posiadane przez Tencent Music.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu