Teraz albo nigdy

opublikowano: 21-04-2022, 16:07

Czwartą już edycję redakcyjnego projektu „Pulsu Biznesu” nieprzypadkowo rozpoczynamy w Dzień Ziemi.

Jego hasło w tym roku brzmi: „Inwestujmy w naszą planetę”. Podobny wydźwięk ma opublikowany dwa tygodnie temu przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) kolejny raport dotyczący zmniejszania wpływu działań ludzkości na klimat. „Mamy niezbite dowody, że czas na działania jest teraz. Do 2030 r. możemy obniżyć emisje o połowę” — wskazują naukowcy. Podkreślają, że ludzkość stoi na rozstaju dróg, ale już ma niezbędne narzędzia i know-how, by powstrzymać ocieplenie klimatu. Aby to osiągnąć, niezbędne są technologie, infrastruktura, odpowiednia polityka, które zmienią sposób działania biznesu, planowania miast, podróży, a na końcu wpłyną także na styl życia ludzi.

Krytyczne dla tego procesu będą najbliższe lata. Wiele przedsiębiorstw już zdaje sobie z tego sprawę. Jak realizują proklimatyczne strategie? Jakie wyzwania napotykają na tej drodze? Jak finansują środowiskowe inwestycje? Zapraszamy do lektury w kolejnych tygodniach na stronie Zielonej gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.
Zieloną gospodarkę wspierają

Organizator

Puls Biznesu

Patroni honorowi

Ministerstwo infrastruktury Ministerstwo Klimatu i Środowiska Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Polecane