Terminowa łaska przedwyborcza

opublikowano: 31-07-2019, 22:00

Przypomniany poniżej tytuł komentarza z wtorku absolutnie nie świadczy o jakiejś szczególnej zdolności autora do przewidywania.

Jakość prawa stanowionego pod ciśnieniem kalendarza przez ekipę tzw. dobrej zmiany często jest tak strasznie niska, że podobne tezy można stawiać w ciemno. Według standardów PiS nowelizacja czasem dogania nowelizację, zanim ta wcześniejsza wejdzie w życie. Ale nawet z takim zastrzeżeniem trudno było oczekiwać błyskawicznej korekty ustawy tzw. prądowej, ponieważ pomysł przedłużenia przedsiębiorcom terminu upowszechniła PO. Automatycznie stał się on wraży, ale gdy do tego samego wniosku doszli posłowie PiS — zaniepokojeni sygnałami z firm — natychmiast okazał się on zdatny do uchwalenia.

Mali przedsiębiorcy otrzymają jeszcze jedną terminową szansę, by za prąd nie płacić drożej.
Zobacz więcej

Mali przedsiębiorcy otrzymają jeszcze jedną terminową szansę, by za prąd nie płacić drożej. Forum

Perspektywa coraz bliższych wyborów naprawdę czyni cuda. Termin składania przez mikro- i małych przedsiębiorców oświadczeń do podmiotów sprzedających im energię ulegnie zatem przedłużeniu, oczywiście z mocą wsteczną — to jeszcze jedna z legislacyjnych ułomności PiS. Dotychczasowy upłynął o północy z poniedziałku na wtorek, nowym będzie wtorek 13 sierpnia (czytaj str. 5). Najmniejsze firmy, niedysponujące służbami finansowymi, w których właściciel często jest całą administracją, otrzymają jeszcze jedną szansę na niepodwyższenie w 2019 r. ich rachunków za prąd, ale tym razem już ostatnią. W kalendarzowej rozgrywce umyka generalny sens forsowania tej bardzo skomplikowanej ustawy. I sprzedawcy energii, i nabywcy, i władcy polityczni doskonale wiedzą, że jest ona próbą czasowego zamrożenia mechanizmów rynkowych. Aby do wyborów…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu