Tesla oskarżyła byłego pracownika o kradzież danych

opublikowano: 22-03-2019, 08:21

Tesla twierdzi, że jej były pracownik, który przeszedł do chińskiego Xpeng Motors, ukradł dane dotyczące autopilota. Osiem miesięcy wcześniej były pracownik Apple, który przeszedł do tej samej spółki, także został oskarżony o kradzież poufnych danych.

Xpeng nie został oskarżony ani przez Teslę, ani przez Apple. Chińska spółka zapewnia, że gra uczciwie i nie ma nic wspólnego z zarzutami stawianymi byłym pracownikom amerykańskich spółek, którzy do niej przeszli. Szef Xpeng He Xiaopeng napisał na serwisie społecznościowym WeChat, że jego spółka, jak Tesla, to innowatorzy oraz że „przepływ talentów” między firmami jest rzeczą normalną.

Samochody Tesla Model 3
Zobacz więcej

Samochody Tesla Model 3 fot. REUTERS/Mike Blake/File Photo/Forum

- Jestem absolutnie przekonany, że tylko przez niezależne badania i rozwój możemy zrobić dobre produkty odpowiednie dla Chin – napisał He.

Xpeng, to startup motoryzacyjny, który ma wsparcie chińskich gigantów Alibaba Group Holding i Foxconn Technology Group.

W pozwie złożonym w sądzie w San Francisco Tesla oskarżyła Guangzhi Cao, byłego pracownika zespołu pracującego nad systemem autonomicznego kierowania, o kradzież ponad 300 tys. plików i skopiowanie kodu źródłowego. Stało się to przed jego nagłym odejściem z firmy 3 stycznia tego roku. Cao miał ukrywać przed współpracownikami, że przyjął już ofertę przejścia do Xpeng.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy