Tesla z największą stratą w historii

opublikowano: 08-02-2018, 07:19
aktualizacja: 08-02-2018, 07:20

Koncern Tesla, znany producent samochodów elektrycznych odnotował rekordową stratę, donosi serwis BBC.

Amerykańska spółka miliardera Elona Muska, w ostatnim kwartale 2017 r. wygenerowała ujemny wynik netto na poziomie 675,4 mln USD. Rok wcześniej strata wyniosła „jedynie” 121,3 mln USD. W całym 2017 r. strata była bliska 1 mld USD.

Zobacz więcej

Tesla model 3

Fot. twitter.com/elonmusk

Znacząco jednak wzrosły przychody, które zwiększyły się z 2,28 mld do 3,29 mld USD

Firma potwierdziła, że jej przyszłość w dużej mierze uzależniona jest od Modelu 3, w przypadku którego boryka się z wąskim gardłem produkcyjnym. Zamierza jednak nadal zrealizować zakładany cel wskaźnika produkcyjnego na poziomie 2,5 tys. sztuk do końca I kwartału br. i 5 tys. do końca drugiego kwartału.

W pewnym momencie w 2018 roku spodziewamy się, że zaczniemy generować dodatnie kwartalne przychody operacyjne w sposób ciągły – oświadczyła spółka w komunikacie. Do tej pory nie udało się jej jeszcze nigdy być rentowną.

Musk potwierdzi przy tym, że nadal aktualny pozostaje plan, że do 2020 r. firma będzie produkować 1 mln pojazdów rocznie. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla z największą stratą w historii