Tesla zbudowała w Australii największy na świecie akumulator

opublikowano: 23-11-2017, 15:50
aktualizacja: 23-11-2017, 15:51

Tesla jest bliska spełnienia obietnicy budowy w ciągu 100 dni systemu akumulacji energii elektrycznej dla stanu Australia Południowa, donosi Reuters.

Na początku roku, po tym jak w Australii Południowej, najbardziej uzależnionej od źródeł odnawialnych, pojawiły się problemy z brakiem energii elektrycznej, szef Tesli Elon Musk zadeklarował, że jest w stanie je rozwiązać w ciągu 100 dni. Zapowiedział, że jeśli Tesla nie zmieści się w tym terminie, nie weźmie pieniędzy za zrealizowany kontrakt. W lipcu amerykańska spółka wygrała przetarg na budowę systemu akumulacji zapewniającego 129 MWh energii. Zgodnie z zawartą umową, termin realizacji inwestycji to 1 grudnia. Obecnie Reuters donosi, że Tesla zakończyła budowę systemu. Agencja informuje, że Tesla Powerpacks zostały zainstalowane w farmie wiatrowej należącej do francuskiego Neoen i rozpocznie się testowanie bezpieczeństwa połączenia z siecią przesyłową w stanie Australia Południowa.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Kiedy inni tylko mówią, my realizujemy nasz plan energetyczny, czyniąc Australię Południową bardziej samowystarczalną i zapewniając zabezpieczenie dostaw energii oraz tańszą energię dla mieszkańców stanu latem  - oświadczył premier Jay Weatherill.

Stan jeszcze nie podał ile zapłaci za największy na świecie akumulator.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu