TK Telekom wszedł w spór zbiorowy ze związkami

TK Telekom, spółka zależna Netii, poinformowała o rozpoczęciu sporu zbiorowego ze związkami zawodowymi.

Spór jest konsekwencją tego, że spółka nie spełniła postulatów związkowców, dotyczących zwiększenia wynagrodzeń od 1 kwietnia o 150 zł oraz całkowitego zatrzymania zwolnień w firmie. 

"Żądania Organizacji Związkowych wynikają z prowadzonej restrukturyzacji TK Telekom związanej z przeprowadzonymi w roku 2015 zmianami właścicielskimi, tj. nabyciem przez Emitenta 769.801 udziałów w kapitale zakładowym TK Telekom" - podano w komunikacie.

"W opinii Zarządu Emitenta restrukturyzacja TK Telekom jest niezbędna ze względu na zintensyfikowane prace związane z dążeniem do osiągnięcia pełnych synergii dla Grupy Kapitałowej Netii wynikających z przejęcia TK Telekom. TK Telekom przyjęło najbardziej optymalne założenia prowadzonej restrukturyzacji, których wdrożenie pozwoli na zapewnienie i utrzymanie jakości usług świadczonych na poziomie nieodbiegającym od standardów przyjętych w Grupie Kapitałowej, jak również na dostosowanie struktury TK Telekom do standardów rynkowych oraz zapewnienie TK Telekom i jej Pracownikom perspektyw rozwoju, poprzez dostosowanie zakresu i rozmiaru jej działalności do wysoce konkurencyjnych uwarunkowań rynku" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / TK Telekom wszedł w spór zbiorowy ze związkami