TNS OBOP: PiS 35 proc.; PO - 31 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-03-2006, 15:08

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku marca wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z 35 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska z 31 proc. głosów, a na trzecim - Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który zagłosowałoby 10 proc. wyborców.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku marca wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z 35 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska z 31 proc. głosów, a na trzecim - Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który zagłosowałoby 10 proc. wyborców.

    W Sejmie znalazłaby się też Samoobrona z 6 proc. głosów. LPR i PSL uzyskały w sondażu po 3 proc głosów, nie weszłyby do Sejmu.

    Sondaż przeprowadzono w dniach 9-13 marca na reprezentatywnej, losowej 953-osobowej, ogólnopolskiej próbie osób od 18 roku życia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane