To musisz wiedzieć dziś rano 10 XII 2019

opublikowano: 10-12-2019, 07:16

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Ciekawe wieści z GetBacku. Nawet bez pełnego dostępu do aktywów restrukturyzująca się spółka generowała dodatni cash flow. Obecnie intensyfikuje ściąganie długów, które leżały odłogiem. Więcej…

2. Kolejne doniesienia z frontu walki frankowiczów z bankami  - tym razem piszemy o szansach na powszechność konstrukcji PLN + LIBOR.

3. Nie 48,5, ale 30,5 zł warta jest jedna akcja PKO BP, uważa Marta Czajkowska-Bałdyga, analityczka Haitong Banku. Jej rekomendacja to „sprzedaj”.

4. Warszawska giełda ma w planach platformę handlu odpadami. Jej zdaniem to lekarstwo na bolączki śmieciowego systemu. Więcej…

5. Po kilku latach przerwy Benefit Systems wróci do wypłaty dywidend.

6. Dywidendę za 2019 r. wypłaci też MLP Group, przy czym już w grudniu w formie zaliczki do akcjonariuszy trafią 22 grosze na akcję.

7. Na wchłonięciu Energi przez Orlen się nie skończy i nie można wykluczyć wezwania na Tauron — uważają analitycy Santandera.

8. Studio deweloperskie po raz drugi zdecydowało się na zbiórkę udziałową. Ich cel jest relatywnie niewielki, bo wynosi od 150 do 300 tys. zł. Więcej…

9. Śląski Urząd Celno-Skarbowy nakazał Grupie Żywiec zapłatę 52 mln zł powiększonych o 33 mln zł karnych odsetek z tytułu niezapłaconego CIT za 2012 r. Więcej…

10. Nowy tydzień na amerykańskich giełdach zaczął się spadkami.

Kalendarium

Wzrost cen będzie dziś tematem przewodnim w Europie — stosowne dane nadejdą z Norwegii (8), Węgier (9) i Czech (9). O 10.30 rozpakujemy paczkę danych z Wielkiej Brytanii: znajdą się w niej PKB (10.30), bilans handlu zagranicznego (10.30) i produkcja przemysłowa (10.30). Makroekonomiczne przedpołudnie zamknie publikacja niemieckiego indeksu ZEW (11)

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu