Toys "R" Us dostał oferty na azjatycki biznes

opublikowano: 12-04-2018, 06:54

Zbankrutowany Toys "R" Us, niedawny potentat rynku zabawek otrzymał wiele ofert o wartości przekraczającej 1 mld USD od potencjalnych zainteresowanych przejęcie jego azjatyckiego biznesu, powiedział prawnik spółki, cytowany przez agencję Bloomberg.

Oferta dotyczy 85 proc. udziałów Toys "R" Us należących do azjatyckiej jednostki i obejmuje własność intelektualną – stwierdził prawnik Joshua Sussberg z Kirkland & Ellis.

Toys "R" Us współpracuje z firmą Lazard, w celu pozyskania oferty na udział w azjatyckiej jednostce od potencjalnych nabywców, w tym chińskich firm private equity, donoszą agencyjne źródła.

Fung Group, lokalny partner, który jest właścicielem 15 procent azjatyckiego przedsięwzięcia, również prowadził negocjacje ws. przejęcia udziałów.

Toys "R" Us jest w trakcie likwidacji swojej działalności w USA, po nieudanej próbie restrukturyzacji firmy. Spółka ogłosiła upadłość we wrześniu 2017 r., mając nadzieję na spłatę długów i restrukturyzacja działalności, jednak po fatalnych wynikach sprzedaży w okresie świątecznym zdecydowała się na likwidację.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu