Trojan ukryty w aplikacji wykradał pieniądze

ŁO
opublikowano: 21-02-2019, 08:04

Producent oprogramowania antywirusowego ESET rozesłał ostrzeżenie przed jedną z aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.

Aplikacja Word Translator miała służyć do tłumaczenia tekstów, ale okazało się, że wykradała także dane potrzebne do logowania w aplikacjach bankowych.  

Zobacz więcej

Fałszywa aplikacja Word Translator

ESET

Word Translator został pobrany ponad 10 tys. razy z oficjalnego sklepu z aplikacjami na system Android. Klientami byli głównie Czesi i Polacy.  

- Tuż po pobraniu Word Translator sprawdzał, czy w telefonie znajdują się aplikacje, służące do logowania do bankowości mobilnej i pobierał specjalny dodatek, dzięki któremu jego działanie pozostawało niezauważalne dla użytkownika. Całość działała w ten sposób, że w momencie logowania się do swojego rachunku bankowego, aplikacja wyświetlała niewidoczne okno, rejestrujące login i hasło użytkownika - czytamy w komunikacie firmy ESET.  

Aplikacja Word Translator została już usunięta ze sklepu Google’a. ESET przypomina, że schemat jej działania jest podobny do tego, co wcześniej robiła inna aplikacja - QRecorder. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu